Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,21 maja
Imienieny:
Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
V PIKNIK WIEJSKI "IMIENINY WSI STANISŁAWY"
obrazek
11 maja 2019 roku sołectwo Stanisława świętowało swój mały jubileusz – V „Imieniny wsi Stanisławy”. Festyn, który stał się dla Stanisławian jedną z ważniejszych imprez w ciągu roku, przyciągnął i tym razem licznie sympatyków Stanisławy oraz zaproszonych gości. Sobotnie popołudnie z mieszkańcami Stanisławy zechcieli spędzić m.in.: ks. Piotr Bamberski – proboszcz parafii w Przespolewie, Jan Nowak – Wójt Gminy Kawęczyn, Sylwester Kasprzak i Grzegorz Dzikowski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kawęczyn, Jan Gruca – Radny Rady Powiatu Tureckiego, Magdalena Ciołek – Prezes Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju, Jarosław Król – Prezes Stowarzyszenia „Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju”, właściciele firmy „Eko-Gab”, sołtysi przyległych sołectw z terenu Gminy Kawęczyn oraz druhowie OSP ze Skarżyna.
Organizatorzy zabrali przybyłych w podróż wspomnień przygotowując fotoreportaże z poprzednich edycji imprezy. Na twarzach zebranych podczas projekcji zdjęć przeważnie pojawiał się uśmiech, ale i niekiedy wzruszenie. Pani sołtys wraz z radą sołecką złożyła szczególne podziękowania firmie „Eko-Gab”, Panu Korolowi Rygasowi oraz druhom z OSP ze Skarżyna, za wsparcie i pomoc udzielane co roku przy organizacji pikniku, a do podziękowań dołączono publikacje o Stanisławie autorstwa Sylwestra Dzikowskiego oraz Agnieszki Serafińskiej. Wójt Gminy Kawęczyn jako jubileuszową nagrodę przekazał na ręce Pani sołtys voucher do wykorzystania przez sołectwo Stanisława cele własne.
Kolejnym punktem imprezy był pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez jednostkę OSP z Kawęczyna, podczas którego przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po części oficjalne przyszedł czas na zabawę, a więc konkursy dla dorosłych i dzieci. Mężczyźni rywalizowali o skrzynkę piwa w konkursie „Na skrzynkach od piwa po skrzynkę piwa”, a panie wzięły udział w konkurencji „Krzywa wieża”. Dla młodszych przygotowano konkurencje sprawnościowe „Na skakance pięknie skaczę” oraz „Zakręcone hula-hop”, a z zadań plastycznych malowanie na folii. Jak co roku najwięcej radości i zabawy zebranym przysporzyło przeciąganie liny.
Na wszystkich uczestników imprezy czekał ciepły poczęstunek w postaci grochówki i grillowanej kiełbaski, każdy wedle gustu znalazł też dla siebie coś słodkiego, jak i warzywne przekąski. Najwytrwalsi piknik zakończyli zabawą taneczną przy dźwiękach muzyki.
Tegoroczny festyn odbył się na terenie gospodarstwa Pani sołtys Kamili Andrzejak. Organizatorzy składają gorące podziękowania przybyłym za obecność i miłą zabawę oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości.
I oby do kolejnego jubileuszu…

AS
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ