Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,05 października
Imienieny:
Igor, Placyd, Apolinary
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
VI PIKNIK WIEJSKI
obrazek
W sobotnie popołudnie 7 maja odbyły się szóste Imieniny wsi Stanisławy. Spotkanie mieszkańców tej miejscowości oraz zaproszonych gości udało się przeprowadzić po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Tym razem impreza odbyła się na działce przekazanej sołectwu przez Gminę Kawęczyn w 2017 roku. Festyn uświetnili swoją obecnością: ks. Piotr Bamberski – proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia i Katarzyny Aleksandryjskiej w Przespolewie, Edyta Balcerzak – skarbnik Gminy Kawęczyn, Sylwester Kasprzak oraz Grzegorz Dzikowski – obaj wiceprzewodniczący Rady Gminy Kawęczyn. Edward Tobijas – sołtys sołectwa Skarżyn, Jarosław Król – prezes Stowarzyszenia Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju, Karol Rygas – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżynie wraz z druhami, Bożena Tobijas – prezes Skarżyńskiego Stowarzyszenia Osób z Inicjatywą oraz zespół ludowy „Kawęczyniacy”,
Ks. Piotr Bamberski dokonał poświęcenia placu na którym się zebrano, druhowie z OSP Skarżyn zabezpieczali to wydarzenie, a Kawęczyniacy, w swoich pięknych strojach, stanowili oprawę artystyczną festynu. Sylwester Dzikowski odczytał referat pt. „Wieś Stanisława – znaczenie, przynależność administracyjna oraz reprezentacja miejscowości we władzach lokalnych”.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursy z nagrodami oraz poczęstunek. Radośnie i pożytecznie spędzony czas na łonie natury umilali zebranym „Kawęczyniacy”, którzy przygotowali bogaty program artystyczny.
Sołtys i rada sołecka sołectwa Stanisława serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie oraz osobom zaangażowanym w organizację imprezy za wysiłek włożony w to przedsięwzięcie.

S D
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ